Valamikor életünk során mind találkozunk legalább egy küzdősporttal, legyen az thai chi, judo, vagy karate. Mi azt mondjuk, küzdő, de az angol “martial arts” kifejezés ennél sokkal több. “Martial”, vagyis Mars római isten művészete. Aki ezt felszínesen értelmezi, az Marsban a háború istenét látja, és ilyen erőszakos dologra nem küldi óvodás korú gyermekét. Pedig ha egy kicsit mögé nézünk a dolgoknak, Mars nem csak a háború, hanem a küzdelem és az erő jelképe is, ami a karate, és valahol a mindennapi élet lételeme. A karatéban a lélek és a fej egyensúlya legalább olyan fontos, ha nem fontosabb, mint a fizikai erőnlét. Gyakorló karatékák családtagjaként bizton állíthatom, hogy az igazi karatésok békés, nyugodt emberek, akik az önfegyelem, a kölcsönös tisztelet és az együttérzés értékei mentén élik életüket. Nincs olyan edzés, ami ne a lélek acélozásával (gyereknyelven “prédikációval”) zárulna, ahol a Sensei (tanító) a napi munkát a tanítványokkal fejben is kerekké teszi.
Szombaton délután ez a mentalitás szállta meg adományboltunkat, amikor a JóPont agárdi ajtaján beléptek a karatevilág, szerénytelenség nélkül állíthatjuk, legnagyobbjai: a néhai Halász Károly, hazánk első IKO kyokushinkai ötdanos mesterének lányai: Sensei Halász Vivien, az IKO Hokusei Shibu vezetője és Senpai Halász Jázmin, junior világbajnok; Sensei Surán Judit világbajnok; Shihan Kurucz Mihály, az ÉKKSE érdi dojo elnöke; valamint a hétvégi karate szeminárium sztárvendége, Sensei Alejandro Navarro, 17-szeres Európa bajnok.
Patyi Gergő Sensei, a velencei-tavi Naga Dojo vezető edzője, két edzés között kísérte át hozzánk ezt az illusztris különítményt. Gergő alapítványunk tevékenységét egyszer kedvesen a kavicshoz hasonlította, amit “a tóba dobnak és megváltoztatja a tavat”. Ha mi vagyunk a kavics, akkor Patyi Sensei a szikla, amit nem lehet a tó partjáról elmozdítani, tanítványai pedig vízi démonok, akik a karatevilágban időről időre bizonyítják erejüket.
Büszkék lehetünk arra, hogy helyi közösségünkben ilyen csapatok munkálkodnak azért, hogy a jövő generációjának megfelelő tartása és ereje legyen. Az pedig, hogy a JóPont karitatív céljait az IKO Hokusei Shibu is magáénak érzi, külön megtisztelő.
A karatemesterek és versenyzők Kyokushinkai feliratú pulóvert és pólókat dedikáltak nekünk:
Az is szívmelengető, hogy a karatésok az élelmiszerpazarlásról is hasonlóan gondolkodnak, mint mi, így a szemináriumról megmaradt több kilo kenyeret a székesfehérvári Deák Ferenc Technikum előtt kéthetente megrendezett ételosztásra, egy tucat adag húslevest és pincepörköltet pedig agárdi rászorulóknak vittünk el.
És ez a történet így lett kerek.
Köszönjük a felajánlást és mindenkinek a közreműködést!
A pulóvert és a pólókat megvásárolhatjátok webáruházunkban!